Współpraca

Mototrasa – blog ludzi zarażonych podróżami motocyklowymi 

Mototrasa to blog i zarazem portal motocyklowych podróżników. Tworzą go ludzie z pasją do podróżowania, do motocykli, do odkrywania na każdym kroku piękna przyrody, do poznawania historii i kultury wszędzie, gdzie się wybieramy. Spełniamy swoje marzenia, pasje i cele.

O czym piszemy? O wszystkim, co dotyczy szeroko pojętej turystyki motocyklowej. O samych motocyklach, sprzęcie oraz podróżowaniu zarówno po Polsce, jak i za granicami naszego kraju. Robimy masę zdjęć i filmów, więc wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne, dotyczące utrwalania podróży także, jak najbardziej, leżą w kręgu naszych zainteresowań.

Jeśli uważasz, że masz ciekawy, wpisujący się w tematykę bloga produkt lub usługę, serdecznie zapraszamy do współpracy. Wszelkiego rodzaju zapytania prosimy kierować na adres: wspolpraca@mototrasa.pl

 

Jak może wyglądać nasza współpraca?

Najlepszą formą współpracy jest pisanie artykułów, w których pojawiają się wzmianki na temat danego produktu czy usługi. Artykuły piszemy sami, nie wklejamy tekstów napisanych przez osoby trzecie. Do każdego z nich podchodzimy indywidualnie, starając się, aby nie była to sztampowa notka prasowa lecz tekst, który buduje świadomość marki i pozytywne z nią skojarzenia. Mamy wiedzę na temat contentmarketingu i storytellingu, a w przeciągu pół roku prowadzenia naszego bloga, przebrnęliśmy przez wojnę z SEO oraz zdobyliśmy wiedzę na temat pozycjonowania artykułów w sieci.

W zależności od rodzaju produktu czy usługi formy artykułu mogą być różne. Zdjęcia, które są wzbogaceniem i jednocześnie dekoracją tekstu, wolimy wykonywać sami, jednak istnieje możliwość zamieszczenia także zdjęć reklamowych.

Zarówno na samym blogu, stronie bądź grupie na FB, możemy zorganizować konkursy, w których nagrodami będą przekazane w ramach współpracy produkty i/lub usługi.

W czasie każdego wyjazdu staramy się zaangażować społeczność naszych czytelników w to, co robimy i gdzie jesteśmy. Przywozimy z naszych podróży różne pamiątki, związane z lokalną kuchnią lub kulturą, które rozdajemy w organizowanych przez nas konkursach. Równie dobrze to może być Wasz produkt. 🙂

W przypadku testów muszą one trwać co najmniej jeden sezon. Dlaczego? Ponieważ chcemy, aby nasi czytelnicy dostali w pełni odpowiadający na ich pytania tekst, a nie laurkę reklamową. Jedynymi wyjątkami są pojedyncze, krótkotrwałe usługi jak na przykład noclegi, loty, itp. Nie podejmiemy się napisania artykułu na temat sprzętu, który testowaliśmy podczas jednego, kilkugodzinnego tripa.

Recenzja musi być obiektywna i nie ma od tego odstępstwa. Owszem, możemy w niej zwrócić uwagę na konkretne zalety, które według producenta są warte położenia na nie nacisku, jednak na koniec staramy się pokazać zarówno plusy, jak i minusy opisywanego produktu czy usługi.

Chętnie weźmiemy udział we wszelkiego rodzaju wydarzeniach związanych z tematyką bloga – imprezy podróżnicze, motocyklowe. Po uczestnictwie, możemy opisać wydarzenie, ale również możemy wziąć aktywnie w nim udział, na przykład poprzez wygłoszenie relacji z odbytych przez nas podróży.

W zależności od lokalizacji, czasu trwania i naszego zainteresowania danym wydarzeniem, współpraca w tym zakresie może być darmowa.

Banery reklamowe to wciąż jedna z najpopularniejszych metod zaprezentowania swojej firmy czy produktu na innych stronach. Proponujemy Wam tę formę reklamy także na naszym blogu, o ile oczywiście tematyka promowanego produktu/usługi/wydarzenia jest zbieżna z tematami poruszanymi na naszym blogu.

Ta forma reklamy może także być rozliczana w formie barterowej.

A może Wasza firma chciałaby zostać Sponsorem/Partnerem naszych wypraw. Możliwe jest objęcie patronatem zarówno pojedynczych wyjazdów jak i cykli podróżniczych realizowanych przez cały sezon.

Przykładem mogą być wycieczki organizowane przez nas w sezonie 2018, pod hasłem Polska Niezwykła #SlaskieJestPiekne, które cieszą się ogromną popularnością wśród naszych czytelników i fanów na FB. Uczestnictwo w nich jest świetnym sposobem na wypromowanie lub umocnienie wizerunku Waszej marki.

Dlaczego warto współpracować właśnie z nami?

  • Mamy wiele swoich pomysłów, choć zawsze jesteśmy otwarci na nowe.
  • Współpraca ma być korzystna dla obu stron, dlatego też staramy się, na ile to możliwe, dostosować do Waszych potrzeb.
  • Zawsze staramy się nieszablonowo i kreatywnie podchodzić do naszych zadań.
  • Jesteśmy młodym, ale prężnie rozwijający się blogiem, który stale powiększającej się rzeszy swoich czytelników, dostarcza wielu cennych informacji.
  • Angażujący sporą społeczność na fanpage FB oraz związana z nim grupa dyskusyjna to doskonałe medium do przekazywania ciekawych nowinek do szerokiego grona fanów.

Statystyki bloga

Średnia miesięczna liczba unikatowych czytelników
Średnia miesięczna liczba odsłon bloga

Procentowy przegląd czytelników bloga

procent czytelników to mężczyźni
procent osób jest wieku 25-44 lata

Garść statystyk FB

Fanów strony
Średni miesięczny zasięg postów
Aktywność dotycząca postów
osób w grupie dyskusyjnej Mototrasy

Loading…