Timmelsjoch na motocyklu – jedna z piękniejszych widokowych tras

Posted by

Jedna z piękniejszych widokowych tras

Timmelsjoch, znana również jako Passo del Rombo, to jedna z tych tras, które powinny być, naszym zdaniem, na szczycie listy must to see każdego turysty motocyklowego. Trasa znajduje się w Alpach Ötztalskich, oddziela Włochy północne od Austrii, odsłaniając pasma Alp Tyrolu Północnego i Południowego. Malownicza, piękna i do tego nadal mało komercyjna. To wszystko sprawia, że Timmelsjoch na motocyklu to czysta przyjemność dla oczu, ducha i kół, którą można czerpać z każdego z 44 zakrętów tej trasy na wysokości ponad 2500 metrów.

Timmelsjoch na motocyklu - jedna z piękniejszych widokowych tras Timmelsjoch na motocyklu - jedna z piękniejszych widokowych tras

Timmelsjoch na motocyklu – skąd najlepiej zacząć podróż?

Planując trasę wyjazdu w Alpy, dla nas najbardziej optymalnym rozwiązaniem, było przejechanie Timmesjoch w drodze powrotnej z Włoch, gdzie wcześniej nocowaliśmy na Passo Della Stelvio. Jeśli również planujecie objechanie Stelvio, Gavi i Umbrialpass to powrót do Polski przez Timmelsjoch jest najciekawszą z opcji, a na pewno jedną z najpiękniejszych. 🙂 Trasa z Bolzano wiedzie świetnie wyprofilowanymi winklami przez słoneczne winnice Passeiertal, aż po dolinę lodowców Ötztal.

Timmelsjoch na motocyklu

Timmelsjoch na motocyklu - jedna z piękniejszych widokowych tras

Timmelsjoch – opłaty

Nie da się nie zauważyć poprawy jakości drogi po stronie austriackiej, jednak za to musimy zapłacić. Opłata jest pobierana na bramkach przy punkcie widokowym. Do biletu dołączana jest mapka i naklejka z Timmelsjoch. Dla fanów historii motoryzacji zaraz obok znajduje się Top Mountain Motorcycle Museum Crosspoint. 🙂

TimmelsjochPrzejazd w jedną stronęPrzejazd w dwie strony
Motocykl14€ (przy 10+ motocyklach dostępne są zniżki)19€ (przy 10+ motocyklach dostępne są zniżki)
Samochód16€21€
Inne pojazdy28€28€
Bilet sezonowy70€70€

Timmelsjoch na motocyklu - jedna z piękniejszych widokowych trasTimmelsjoch na motocyklu - jedna z piękniejszych widokowych tras Timmelsjoch na motocyklu - jedna z piękniejszych widokowych tras

Co warto wiedzieć o Timmelsjoch?

  • Trasa jest czynna od połowy czerwca do połowy października, chociaż jest to zależne od warunków pogodowych.
  • Wysokość 2509 m n.p.m., max. nachylenie 11,8%.
  • Nawierzchnia dobra po stronie włoskiej, świetna po austriackiej. Chociaż jak zawsze trzeba zachować ostrożność, bo zdarzają się kamyczki.
  • Trasa, naszym zdaniem, dość łatwa. Delikatne i mało wymagające zakręty, niezła nawierzchnia.
  • Timmelsjoch to 44 zakręty na 49 kilometrach (do Platt im Passeiertal).
  • Trasa po stronie austriackiej jest płatna – cennik powyżej. Można oczywiście wjechać od strony włoskiej i wrócić taką samą trasą.
  • Pogodę możecie śledzić na bieżąco na oficjalnej stronie Timmelsjoch – Passo Rombo.

Timmelsjoch na motocyklu - jedna z piękniejszych widokowych tras

Timmelsjoch na motocyklu – warto?

Jeszcze jak warto! To naprawdę jedna z tych przełęczy, która mocno zapada w pamięć. Długa, malownicza trasa, biegnąca przez pasma Alp, robi naprawdę niesamowite wrażenie. Na pewno jest jedną z ładniejszych, jakimi do tej pory przejechaliśmy i jesteśmy pewni, że nikt z Was nie pożałuje wydanych pieniędzy na przejazd.

Co może Was jeszcze zainteresować?

Timmelsjoch na motocyklu - jedna z piękniejszych widokowych tras

Przeczytaj też:

Loading…

Comments 3

Dodaj komentarz

Więcej w Włochy, Austria, Italia, przełęcze, Alpy
Passo di Gavia na motocyklu – piękna i niebezpieczna

Zamknij