Pilzno – z wizytą w browarze Pilsner Urquell #video

Posted by

Miasto piwem płynące…

O tym, że Czesi słyną z piwa mówić nie trzeba chyba nikomu. Mekką tego trunku w Czechach jest z pewnością Pilzno.To tam wynaleziono najpopularniejszy gatunek piwa na świecie – jasny, filtrowany Pils i to tam od 1842 roku po dziś dzień warzy się najsłynniejsze czeskie piwo – Pilsner Urquell.

Miasto, o którym mowa leży na zachodzie Czech. Dotrzeć tam z Polski można łatwo i szybko trzymając się ekspresówek i autostrad przez Pragę lub zbaczając z dróg szybkiego ruchu, niespiesznie przemieszczając się poprzez górzyste i leśne tereny, omijając stolicę naszych południowych sąsiadów.

Pilsner Urquell

Będąc w Pilznie niezwykle interesującą propozycją jest wizyta w browarze Pilsner Urquell. Odbędziemy tam podróż, w której historia miesza się ze współczesnością. Zobaczymy wystawy drogocennych pamiątek, przyjrzymy się rozlewni, zajrzymy w głąb kotła warzelnego, a nawet zejdziemy do chłodnych piwnic browaru.

Pilsner Urquell – ale nie tylko!

Jednak nie tylko w browarze będziemy mieli okazję usłyszeć piwną historię Pilzna. Ciekawą opcją jest również odwiedzenie tamtejszego muzeum browarnictwa oraz podziemi miasta. Będąc na rynku, nie sposób jest nie zauważyć katedry św. Bartłomieja. Po pokonaniu kilkuset stopni wejść można na szczyt jej wieży i jak na dłoni zobaczyć panoramę miasta. To wszystko i może nieco więcej przedstawiam w poniższej wideo-relacji. Zachęcam do obejrzenia.

Przeczytaj też:

Loading…

Comments 1

  1. Mój tata marzy o wyciecze do browaru Pilsner Urquell. Bardzo spodobał mu się reportaż. Ekstra wpis! Fajnie, że są pasjonaci pokazujący miejsca i motywujący innych ludzi do podróży.

Dodaj komentarz

Więcej w Piwnym szlakiem, Czechy, trasy motocyklowe, pilsner urquell, pilzno, muzeum browarnictwa, podziemia pilzna, piwo
Wolność, jazda, Transfogaraska, czyli moja pierwsza, wielka wyprawa! #1 część

Zamknij