O nas

Ich troje – ona, on i ich świnka

Nazywamy się Karolina i Szymon, a naszą dzielną towarzyszką każdej podróży jest Piggy – BMW K1200GT. Prowadzimy naszego bloga od niedawna, chociaż sam pomysł zaczął krystalizować się w naszych głowach już dużo wcześniej. Mieszkamy na Śląsku i jesteśmy z tego dumni, chociaż ani jedno, ani drugie w tym rejonie się nie urodziło i podobno pochodzimy z najpiękniejszych miast Polski. Ona z Torunia, on z Wrocławia. Połączyły nas wspólne pasje i miłości – do gier, motocykli i podróży na naszej Piggy.

 

 

 

 

Gdzie powstała Mototrasa?

Będąc w cysterskim opactwie w Lubiążu, zachwyceni i jednocześnie przerażeni stanem tego potężnego kompleksu na Dolnym Śląsku, stwierdziliśmy, że byłoby fajnie powiedzieć ludziom, że takie miejsce jak Lubiąż w ogóle istnieje, że warto tam pojechać, zobaczyć jego piękno, poznać historię, zachować w pamięci. Wracając do domu, w naszych głowach, powolutku rodziła się idea portalu Mototrasa, miejsca, gdzie fani turystyki motocyklowej znajdą propozycje na swoje wakacyjne podróże, czy też na zwykłe wypady, po pracy, za miasto. Teraz nie pozostało nam nic innego, jak przekuć nasze pomysły w czyn.

Co chcemy osiągnąć?

Mamy większe i mniejsze marzenia. Turystycznie? Chcielibyśmy przejechać się wszystkimi alpejskimi przełęczami, dojechać do Północnego Przylądka, zwiedzić Uzbekistan i Kirgistan, ostatnio nawet w głowach zalęgła się myśl o Ameryce Południowej. Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia. 🙂 Te marzenia powoli realizujemy. W zeszłym sezonie zjeździliśmy Włochy, w tym roku chcemy odwiedzić Drakulę i przejechać się trasą Transfogarską i Transalpiną. Najbardziej jednak zależy nam na zwróceniu uwagi mototurystów na to, co ma do zaoferowania nasz rodzimy kraj w ramach naszego prywatnego projektu „Polska jest piękna!”.

Nasze plany są też związane ze stworzeniem portalu dla motocyklistów. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie sami odwiedzić wszystkiego, o wszystkim napisać, że miejsc wartych zobaczenia jest tak wiele, że życia by nie starczyło. Marzy nam się stworzenie witryny, która będzie żyła rozbudowywana i uaktualniana przez całą społeczność motocyklistów, chcących tak jak my pokazać innym coś, co ich urzekło, coś co jest warte zapamiętania. Ale nie to jest naszym priorytetem, póki co, jeździmy, zwiedzamy i opisujemy sami. 🙂

Ferrara

Sprawdź, czy widziałeś wszystkie nasze posty?

Loading…