Motocyklem przez Strada della Forra – poczuj się jak agent 007!

Napisany przez

 Strada Della Forra – ósmy cud świata?

Legendarna Strada Della Forra to jedna z najbardziej malowniczych dróg we Włoszech w prowincji Brescia, zaraz obok jeziora Garda. Trasa krętymi, czasami dość wąskimi, korytarzami przecina góry, łączy się z wąwozami, wydrążonymi przez rzekę Brasa i arkadowymi tunelami z zapierającym dech w piersiach widokiem na jezioro Garda. Podobno Winston Churchill nazwał ją ósmym cudem świata, no cóż – trzeba przyznać, że trasa jest piękna, i niebezpieczna, i nic dziwnego, że znalazła się w scenie widowiskowego pościgu agenta 007. Ale tutaj kończą się wszystkie pochlebstwa. Niestety. Asfalt dość kiepskiej jakości, miejscami nawet tragiczny, dużo kamieni, żwirku, błota. Światła i korki na zakrętach. Do tego wszystkiego dorzućmy autobusy, które korkują obydwa pasy ruchu i zamiast czerpać przyjemność z jazdy, wzrasta w nas irytacja. Nie – zdecydowanie, nie można poczuć się nawet na chwilę jak James Bond, a przynajmniej nie w połowie sierpnia, kiedy my byliśmy, w innym terminie być może warunki są bardziej korzystne. 🙂 Nie mniej, warto chociaż raz przejechać się motocyklem przez Strada della Forra, bo drugiej takiej drogi jeszcze nie widzieliśmy.

motocyklem przez strada della forraMotocyklem przez Strada della Forra Motocyklem przez Strada della Forra

A tak się ścigał James Bond!

Motocyklem przez Strada della Forra – co warto wiedzieć?

  • Trasę można rozpocząć z Limone sul Garda albo z Riva del Garda, trasa łączy Tremosine z okręgami Pieve i Vesio.
  • Na mapach oznaczana jest SP38 (Strada Provincionale).
  • Cała trasa ma ok. 40 km. Nie należy do bardzo trudnych, jednak ze względu na jakość dróg, należy zachować szczególną ostrożność.
  • Ruch jest częściowo regulowany światłami.

motocyklem przez strada della forra

motocyklem przez strada della forramotocyklem przez strada della forra motocyklem przez strada della forramotocyklem przez strada della forraMotocyklem przez Strada della Forra

Co jeszcze warto zobaczyć w okolicy?

Zaczynając swoją trasę w Limone sul Garda, warto na chwilę zatrzymać się na zwiedzanie samego miasteczka. Słynie z uprawy cytrusów, w szczególności cytryn, chociaż sama nazwa wcale nie pochodzi od limone czyli cytryny, a limen czyli granicy. Limone sul Garda było najdalszym miejscem, gdzie uprawiano cytryny. Żeby chronić uprawy swoje uprawy, włosi w XVIII wieku, zaczęli budować charakterystyczne szklarnie z drewna i kamieni – limonaie. W 2004 roku odnowiono i udostępniono dla turystów La Limonaia del Castel, gdzie za 2 można pospacerować pomiędzy cytrynowymi drzewkami.

motocyklem przez strada della forra motocyklem przez strada della forra motocyklem przez strada della forra

Co może Was jeszcze zainteresować?

Motocyklem przez Strada della ForraMotocyklem przez Strada della ForraMotocyklem przez Strada della Forra Motocyklem przez Strada della Forra

Przeczytaj też:

Ładowanie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Włochy, Italia, góry, legendarne drogi, Garda
Stelvio na motocyklu. Czy na pewno wszystko już widzieliście?

Zamknij